تدریس

چرا ما تدریس را به شما پیشنهاد می کنیم؟

در پست قبلی به شما گفتیم که تدریس را پیشنهاد می کنیم چون بهترین راه برای عبور از کارمندی است و از طرفی خود تدریس باعث ارتقاء در کار فعلی شما خواهد شد.

در این پست می خواهیم جنبه های دیگری از شغل استادی و تدریس را برایتان شررح دهیم. به این جنبه ها دقت کنید.

  • در مورد میزان درآمد احتمالی استادی و تدریس در ایمیل بعدی صحبت خواهم کرد. همین قدر بدانید که با تلاش و پشتکار روی حداقل ده میلیون تومان در ماه حساب کنید.

  • شاید شما از لحاظ مالی بی نیاز باشید، اما می توانید با تدریس جایگاه علمی خود را بالا ببرید. قطعاً وقتی شما به حوزه تدریس وارد شوید به عنوان استاد یک حوزه تخصصی، جایگاه علمی پیدا خواهید کرد و قطعاً در محافل علمی، کنفرانس ها و همایش ها از شما دعوت خواهد شد.

  • با تدریس می توانید جایگاه اجتماعی و صنعتی خود را نیز ارتقاء ببخشید. حتی می توانید از کلاس های آموزشی خود زمینه حضور در صنعت به عنوان مشاور را فراهم کنید. معمولاً این تکنیک که کلاس های اساتید بعضاً تبلیغات قراردادهای مشاوره طولانی مدت می گردد، بین اساتید مرسوم است و شما می توانید به درآمد پایدارتر و بیشتر مشاوره دست یابید.

  • با تدریس می توانید حس تاثیرگذاری بر اطرافیان را در خود ایجاد کنید. با تدریس شما می توانید زمینه رشد و ارتقاء دیگران را فراهم کنید و هنگام رفتن از این دنیا (بعد ۱۲۰ سال زندگی بابرکت) وقتی به عقب بر میگردید، می بینید که برای آیندگان بذرهای پربرکتی کاشته اید.

  • افراد زیادی شما را خواهند شناخت. این حس شهرت را اگر با دید حلقه های ارتباطی در نظر بگیرید، متوجه خواهید شد که پس از مدتی شما از هر طیف کاری دوست و آشنایی دارید که در جهت پیش برد زندگی می تواند خیلی به شما کمک کنید. با تدریس شما شروع به شبکه سازی می کنید و مهره ای معتبر در این شبکه های دوستی و کاری خواهید بود. این اعتبار می تواند در خیلی از جاها کمکتان کند.

  • پس ازمدت کوتاهی که از شروع تدریس شما گذشت، اگر هوشمندانه راه خود را ادامه دهید، از سایر شهرهای ایران برای دوره های آموزشی دعوت خواهید شد. سفرهای مختلف به نقاط مختلف کشور بسیار جذاب است و در برخی از سفرها می توانید همراه با خانواده باشید. هم سفر کنید و هم درآمد کسب کنید.

با این ویژگی های خاص باید اکنون بصورت جدی به موضوع آموزش و تدریس فکر کنید. برای سه سال آینده خود برنامه ریزی حضور جدی در صنعت به عنوان مدرس و استاد را داشته باشید  ان شاالله موفق باشید.