از استادی و تدریس چه میزان درآمد کسب می شود؟

از استادی و تدریس چه میزان درآمد کسب می شود؟

حداقل ده میلیون تومان ماهیانه.

خیلی صریح همان اول گفتم تا بدانید قدم در چه راهی می گذارید.

فرض می کنیم که شما بعد از طی مراحل رسیدن به استادی اکنون به عنوان استاد مطرح در حوزه کاری خود شناخته شده‌اید.

در حال حاضر بابت هر یک روز دوره آموزشی حداقل ۶۰۰ هزار تومان پرداخت می کنند. (به مرور زمان قیمت یک روز و یک ساعت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.) فرض می کنیم که شما حدود دو هفته در ماه فقط تدریس می کنید. بابت همین دو هفته حدود ۸ میلیون و نیم ماهیانه دریافت می کنید.

فرض می کنیم که شما پس ازکسب تجربه در برگزاری کلاس های حضوری، سایت ویژه خود را نیز داشته باشید. شما می توانید در سایت اختصاصی خود نیز برخی دوره ها را بصورت آنلاین برگزار کرده و یا ویدئوهایی را ضبط کنید و برای فروش در سایت خود بگذارید. تجربه نشان داده است که براحتی رسیدن به ماهی ده میلیون تومان از این طریق امکان پذیر است. فقط فروش آنلاین.

فرض می کنیم شما پس از کسب تجربه و مطالعه کتاب ها و مراجع اختصاصی حوزه خود شروع به نوشتن کتاب کنید. فروش کتاب بصورت الکترونیکی و هاردکپی نیز می تواند برای شما به عنوان یک مدرس صاحب نام کسب درآمد کند.

فرض می کنیم چند سال از تدریس شما گذشته است. اکنون باید از حالت خویش فرمایی تبدیل به کارفرما شوید. در آن زمان شما باید یک تیم تشکیل دهید و افراد را به سبک خود تربیت کنید تا در تیم شما دوره های مختلف را برگزار کنند. این افراد درآمد مناسبی بدون اینکه شما درگیر کار باشید ایجاد خواهد کرد. در آن زمان شما باید تبدیل به لیدری قوی شده باشید و از استادی یک مرحله بالاتر روید. ماهیانه ده میلیون تومان حداقل درآمد برای یک تیم حرفه ای تدریس و مشاوره صنعتی است و واقعاً حد بالایی نمی توان متصور شد.

این دورنما براحتی امکان پذیر نیست و اهتمام جدی شما را می طلبد. دقت کنید این دورنمای زیبا را باید با تلاش و پشتکار بدست آورید و تخمین ما برای رسیدن به آن حداقل دو سال است.

از استادی و تدریس چه میزان درآمد کسب می شود؟

شاید در ابتدا باید از کلاس های خصوصی سه یا چهار نفره و حتی از شرکتی که در حال حاضر در آن فعالیت دارید شروع کنید. مسیر را باید طی کنید. در همایش های و کنفرانس ها شرکت کنید و در آن ها ایجاد رابطه کنید. حلقه های کوچک ارتباطی در آینده می تواند به شدت باعث رشد شما شود. دورنمای استادی خود را ببینید و شروع کنید.

مجموعه های ویکی آموزش را اخیراً بررسی کرده اید؟